Организация образовательного процесса в 2020/2021 учебном году

Организация учебной работы в 2020/2021 учебном году

У 2020/2021 навучальным годзе арганізацыя адукацыйнага працэсу будзе ажыццяўляцца па чвэрцях у наступныя тэрміны:

першая чвэрць - з 1 верасня 2020 г. па 31 кастрычніка 2020 г .;

другая - з 9 лістапада 2020 г. па 24 снежня 2020 г .;

трэцяя - з 11 студзеня 2021 г. па 27 сакавіка 2021 г .;

чацвёртая - з 5 красавіка 2021 г. па 31 мая 2021 г.

На працягу навучальнага года ўстанаўліваюцца канікулы:

восеньскія - 8 дзён з 1 лістапада 2020 г. па 8 лістапада 2020 г. уключна;

зімовыя - 17 дзён з 25 снежня 2020 г. па 10 студзеня 2021 г. уключна;

вясновыя - 8 дзён з 28 сакавіка 2021 г. па 4 красавіка 2021 г. уключна;

летнія - 92 дні з 1 чэрвеня 2021 г. па 31 жніўня 2021 г., для вучняў, якія завяршылі навучанне на II ступені агульнай сярэдняй адукацыі, - 82 дня з 11 чэрвеня 2021 г. па 31 жніўня 2021 г. уключна.

Для вучняў I-II класаў (ІІІ класаў - для навучэнцаў з асаблівасцямі псіха-фізічнага развіцця з пяцігадовым тэрмінам навучання на I ступені агульнай сярэдняй адукацыі) у ІІІ чвэрці праводзяцца дадатковыя зімовыя канікулы з 15 лютага 2021 г. па 21 лютага 2021 г. працягласцю 7 дзён.

Прием ребенка в первый класс

В 1-ый класс принимаются дети, которым на 1 сентября соответствующего учебного года исполняется шесть и более лет. По желанию одного из законных представителей ребенка допускается прием в 1-й класс лица, которому шесть лет исполнится в период с 1 по 30 сентября соответствующего учебного года.
Заявления принимаются администрацией учреждения образования (согласно графику) со 2 июня по 28 августа текущего года.
 
 Перечень документов, необходимых для поступления в 1-ый класс:
 
1.Личное заявление на имя директора школы одного из законных представителей ребенка;
2.Свидетельство о рождении ребенка (оригинал);
3.Копия свидетельства о рождении ребенка;
4.Паспорт с пропиской либо вид на жительство одного из законных представителей ребенка;
5.Медицинская справка.

Факультативы организованные в учреждении образования в 2020/2021 учебном году

01.09.2020

Факультативы организованные  в учреждении образования

в 2020/2021 учебном году

І класс 

Вытокі роднай мовы

Элементы логікі

Матэматычная вясёлка

Гадзіна здароўя і спорту

ІІ класс

Гадзіна здароўя і спорту

ІІІ класс

Рашэнне тэкставых задач

Падарожжа ў свет казкі

Гадзіна здароўя і спорту

ІV класс

Рашэнне тэкставых задач

Гадзіна здароўя і спорту

V класс

Сцяжынкамі матэматыкі

Гадзіна здароўя і спорту

VІ класс

Падарожжа з матэматыкай

Гадзіна здароўя і спорту

VІІ класс

Слова ў тэксце

Гадзіна здароўя і спорту

VІІІ класс

Фізіка вакол нас

Гадзіна здароўя і спорту

ІХ класс

Прафесія маёй мары

Складаны сказ без складанасці

Паўтараем матэматыку

Гадзіна здароўя і спорту

Х класс

Паўтараем матэматыку

Гадзіна здароўя і спорту

ХІ класс

Дзіўны свет неарганічнай хіміі

Гадзіна здароўя і спорту

 

 

свернуть

Расписание проведения факультативных занятий на 2-е полугодие 2020/2021 учебного года

Расклад факультатыўных заняткаў

на другое паўгоддзе  2020/2021 навучальнага года

Дзень

Час

Назва

факультатыўнага занятку

Клас

Месца

правядзення

Панядзелак

13.00-13.35

Вытокі роднай мовы

І

Каб. № 13, 1 п.

14.05-14.50

Падарожжа з матэматыкай

Каб. № 4, 2 п.

14.05-14.50

Слова ў тэксце

VІІ

Каб. № 3, 2 п.

15.05-15.50

Паўтараем матэматыку

Х

Каб. № 5, 2 п.

Аўторак

11.30-12.05

Элементы логікі

І

Каб. № 13, 1 п.

12.35-13.20

Падарожжа ў свет казкі

ІІІ

Каб. № 5, 1 п.

14.35-15.20

                   Фізіка вакол нас

VІІІ

Каб. № 12, 2 п.

14.35-15.20

Складаны сказ без складанасці

ІХ

Каб. № 1, 2 п.

Серада

13.35-14.20

Рашэнне тэкставых задач

ІІІ

Каб. № 5, 1 п.

Чацвер

12.30-13.05

              Матэматычная вясёлка

І

Каб.№13, 1 п.

14.35-15.20

Паўтараем матэматыку

ІХ

Каб. № 1, 2 п.

14.35-15.20

Дзіўны свет неарганічнай хіміі

ХІ

Каб. №11, 2 п.

12.35-13.20

Рашэнне тэкставых задач

ІV

Каб. № 3, 1 п.

Пятніца

14.35-15.20

Прафесія маёй мары

ІХ

Каб. № 1, 2 п.

14.35-15.20

Сцяжынкамі матэматыкі

V

Каб. № 6, 1 п.

свернуть

Расписание работы кружков на 2-е полугодие 2020/2021 учебного года

Расписание работы кружков 
на второе полугодие 2020/2021 учебного года

п/п

 

Назва

 

Дзень

 

час

Педагог

дадатковай

адукацыі

1

Экалагічны калейдаскоп

аўторак

13.30-14.15

Клімовіч Г.В.

2

Майстэрня цудаў

чацвер

13.30-14.15

Тарчыла Г.В.

3

Здравушка

серада

13.30-14.15

Емельяновіч А.В.

4

Зяленая школа

субота

11.00-11.45

Калавур А.М.

5

Умелыя ручкі

панядзелак

15.00-15.45

Юнкевіч Т.М.

6

Чараўніца

чацвер

15.30-16.15

Юнкевіч Т.М.

7

Спадчына маёй краіны

пятніца

15.30-16.15

Патапчук Н.У.

8

Юны хімік

пятніца

15.30-16.15

Яруціч М.М.

9

Юны валейбаліст

субота

09.00-09.45

Котка А.М.

10

Настольны тэніс

субота

10.00-10.45

Котка А.М.



свернуть